Unia Polityki Realnej

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
UPR logo

Logo UPR

Wojciech Popiela

Wojciech Popiela, przyjaciel ZUS-u

Rifle wz.1996 Beryl

Walka z bezrobociem

Blaz

Była maskotka partii

5piw

Partyjne pozdrowienie

Ja mam normalne zdrowe poglądy, a wy jesteście jacyś chorzy

Janusz Korwin-Mikke, były I sekretarz KC UPR

Tak jak ty, mamy tego dość! Benzyna po dwa trzy złote!

JKM nie krowa, swoje poglądy zmienia koryguje

Nie spoczniemy, dopóki każdy obywatel Polski nie będzie miał prywatnego jeta w ogrodzie i korwinowozu w garażu!

Wojciech Popiela o programie UPR na rok pański 2009

Jak się pomiesza zielony z czerwonym, to wychodzi brunatny.

JKM o koalicji niemieckich socjalistów i partii ekologicznej

Unia Polityki Realnej (w dUPeeR) – inaczej Utopia Populizmu Radykalnego, lub Unia Polityki nieRealnej – jedyna wolnościowa, jedyna słuszna partia w Polsce – przynajmniej w oczach 0.5% Polaków. Partia ma duże poparcie w internecie wśród miłośników science fiction.

[edytuj] Tradycja

Prawdziwe wartości jakim hołduje UPR to: zamordyzm, totalitaryzm, bezprawie, dyktatura, anarchia i niezapinanie pasów w samochodzie. Partia określana jako konserwatywno-liberalna, to znaczy zajmuje się konserwowaniem liberałów po każdych przejCenzura2 w cuglach wyborów.

[edytuj] Program UPR

Znamiennym dla zwolenników tej partii jest chęć wykoszenia wszelkiej konkurencji, a każdy kto nie popiera UPR to lewak, idiota lub cyklista. Jednym z haseł partii jest „zlikwidujemy koryto”, ale w rzeczywistości członkowie partii marzą o tym, by się do tego koryta dorwać. Partia ta opowiada się za ujawnieniem danych wszystkich agentów SB, ich rodzin, znajomych psów, kotów, kanarków, tych ludzi, z którymi mijali się w tramwajach oraz samych tramwajów (wróg publiczny UPR #1 na rok 2010).

Sukces gospodarczy programu UPR ma opierać się na prywatyzacji wszystkiego, co do tej pory ssało kasę z budżetu państwa, usunięciu wszystkich licencji i pozwoleń, budowaniu autostrad wszerz i w poprzek parków narodowych oraz prywatnych organizacjach samopomocy, co zbliża program UPR do anarchistycznego kolektywizmu. Problem bezrobocia ma zostać rozwiązany przez legalizację broni – partia ma nadzieję, że bezrobotni Polacy wystrzelają się nawzajem. Ponadto:

[edytuj] Aktywa

Byłą maskotką partii jest były kabareciarz Janusz Korwin-Mikke (pseudonim estradowy: Rumcajs, Jaś Fasola lub Koziołek Matołek), który przez młodzież licealną traktowany jest jak guru i przywódca ideowy partii. Partia wydaje własne czasopismo Najwyższy Czas, które wydaje się na pierwszy rzut oka kalką Der Stürmera. Flaga przypomina z kolei flagi państw skandynawskich – najbardziej socjalistycznych na świecie.

[edytuj] Zobacz też

Nasze strony
Przyjaciele