FANDOM


Radom, "Staw na Ustroniu" - fotopolska.eu (273259)

Zobacz ile gołębi i kaczek szcza wokół tego stawu

Ustronie – jedno z największych radomskich blokowisk.

Życie toczy się tutaj pod klatkami schodowymi (przez cały rok) oraz na ławkach wokół dwóch oczek wodnych (wyłącznie latem). Czas uprzyjemnia zawsze muzyka z któregoś okna w bloku czy samochodu, a także szelest dresów na osiedlu.

Ważnym, strategicznym miejscem jest tutaj stacja benzynowa wraz z mostem i pizzerią. To tutaj wieczorami zbiera się cała śmietanka towarzyska z osiedla. To tutaj można się wybrać z ukochaną na pizze, a równocześnie umyć (i pokazać) samochód przy kolegach. To tutaj zawsze ustawiają się lanserzy w swoich samochodach i prowadzą długie rozmowy przy głośnej muzyce. Dla bardziej wymagających i szukających bardziej prestiżowego miejsca, niedaleko jest McDonald's, a latem również parę ogródków piwnych. Równie ważnym miejscem jest też duża siłownia, gdzie regularnie spotykają się wszyscy dresiarze, którzy mają za dużo wolnego czasu. Na końcu osiedla jest park, tzw. „sadek”, gdzie wieczorami przesiadują różni ciapaci z całymi rodzinami metale i inne żule, pijąc jabole i chowając się po krzakach. Praktycznie to właśnie Ustronie jest biznesowym centrum Radomia. Mieszkańcy tego osiedla są dumni z tego, że to właśnie tu zlokalizowane jest centrum handlowe M1 oraz kilka innych mniejszych, lecz też dużych sklepów.

Najciekawsze atrakcje Ustronia

 • Pizzeria przy Statoilu - Jedna z najstarszych pizzerii w tej dzielnicy. Ma więcej nazw niż klientów. Teraz jest Alternatywą, kiedyś była DaGrassą.
 • Carrefour (dawniej Globi) - jeden ze supermarketów na Ustroniu. Od poniedziałku do soboty klienci nie mieszcą się w sklepie, natomiast w niedziele pustoszeje, dlatego ponieważ w carrefourze jest lumpex który działa od poniedziałku do soboty.
 • Targ na Śląskiej - drugi co do wielkości targ w Radomiu. Po północy ulubione miejsce dla bezdomnych błąkających się po zniszczonych żukach i halach
 • Pomnik nagiej kobiety - Znajduje się na PCK. Do remontu.
 • Kościół św. Rafała - Wielu mieszkańców Ustronia woli chodzić do sąsiedniego kościoła na Młodzianowie. Tak po prostu bez powodu.
 • Pizzeria La Spezia - Miała tak dużo klientów, że nie mieścili się w pizzerii. Właściciele znaleźli na to sposób. Dobudowali dwa piętra i piwnicę i dodali alkohol do menu.
 • Tesco - Sklep położony obok la spezii. Nic ciekawego tam nie ma do kupienia.
 • M1 Radom - Największe centrum handlowe na Ustroniu i drugie w Radomiu (Piewsza jest Galeria Słoneczna). Ulubione miejsce gimbusów, ponieważ to jest jedyny sklep na Ustroniu z darmowym Wi-Fi. Koło sklepu jest mały tor gokartowy, a czasami budowane jest wesołe miasteczko. Wieża z logiem M1 świeci w ciemności.
 • Galeria Feniks obok M1 - Ludzie omijają to centrum handlowe, ponieważ w M1 jest większy wybór i darmowe Wi-Fi.
 • Lewiatan - wprawdzie są dwa lewiatany jeden przy gimnazjum, drugi przy podstawówce. Po wprowadzeniu ustawy o zdrowej żywności w sklepikach szkolnych oba sklepy zaczęły zarabiać podwójnie.
 • Staw koło Kościoła św. Rafała - Ulubione miejsce dla gołębi do srCenzura1ia.
 • Park na Ustroniu - Tam znajduje się staw, pagórek i kilkadziesiąt placów zabaw. Tutaj o wiele mniej gołębi sra.


Koniec autostrady Ten artykuł dotyczy jakiejś pipidówy, sądząc po jego rozmiarze. Jeśli sprzeciwiasz się zaniżaniu znaczenia tej metropolii – rozbuduj go.