Widzew (Łódź)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Ujednoznacznienie Ten artykuł dotyczy dzielnicy Łodzi. Zobacz też inne znaczenia tego słowa.
Elita przemysłowej Łodzi.jpg

Widzewiak o Widzewie

Widzew – wieś włączona do Łodzi w 1915 roku przez Niemców, położona na wschodzie miasta Łodzi. Jak w całej Łodzi, także i tu możesz dostać wpierdol od kibiców RTS w trakcie polowania, dresiarzy, a także moherowych beretów. W krajobrazie Widzewa królują trzy typy zabudowań:

 1. bloki
 2. blaszaki socjalne
 3. pokryte strzechą chaty

Jedyne, czym Widzew może się pochwalić, to masa linii kursujących pod kurnikiem, gdzie dzięki czemu kibice docierają wszędzie, nawet do miejscowości Gdzieśtam. Mieszkańcy tej dzielnicy to głównie dresiarze i żule. Ich ulubionymi sportami są kickboxing (kopanie przechodnia w ciemnej uliczce), wojna na wlepki, dewastacje przystanków i autobusów. Jakiś czas temu w konkursie wlepek wygrała ta z hasłem znanej firmy robiącej telefony komórkowe Widzew – connecting people, pewnie dlatego, że przez kontakt z widzewiakiem łatwo stracić telefon.

Obiekty spotkań towarzyskich, charakterystyczne dla tejże dzielnicy to siłownia Lesio, bar Stokrotka oraz okolice górki.

[edytuj] Osiedla

Widzew.jpeg

Jedyna słuszna ideologia na Widzewie

 • Andrzejów – ośka nazwana ku chwale Andrea Leppera. Na tym terenie rządzą komuniści!
 • Dolina Łódki – nie zamieszkała część Widzewa zamieszkana przez skinheadów.
 • Mileszki – kraina wódką wyborową płynąca, w której istniała i istnieje do dziś Polska Państwowa Publiczno-Prywatna rozlewnia Bimbru. W 2003 roku miało tutaj miejsce lądowanie UFO.
 • Nowosolna – duży, słabo zurbanizowany obszar. Ludność miejscowa zajmuje się hodowlą soli oraz jej eksportem do Chin.
 • Olechów-Janów – mały obszar gęsto zaludniony, często występują tutaj niedobory różnorakich produktów. Władze wprowadziły tutaj kartki jako „walutę”
 • Stary Widzew – jest taki jak winiacz, im starszy tym lepszy.
 • Stoki – dwa stoki narciarskie sztucznie naśnieżane przez cały rok. Istnieje taka możliwość ponieważ tuta piździ jak w Kieleckim.
 • Widzew-Wschód – Jedna z Łódzkich Spalni.
 • Zarzew – żulersko-robotniczy teren, w którym co jakiś czas mąż gania jakąś żonę nożem lub na odwrót. Często zdarzają się też pomyłki w stanie upojenia alkoholowego. Gdy gania się żony, mężów sąsiadów, lub sąsiadów sąsiadujących z naszymi sąsiadami. Często organizowane są tutaj ustawki bez sprzętu ze sprzętem między kibicami ŁKSu i Widzewa.
 • Osiedle nr 33 – tutaj każdy blok ma numer 33, projektanci osiedla nie chcieli takiego chaosu jak na retkini. Miało być dobrze ale wyszło jak zwykle.
Nasze strony
Przyjaciele