FANDOM


Przenosimy się na nonsa.pl!

Po ponad trzynastu latach na serwerach Wikii, otrzymaliśmy niespodziewaną wiadomość – Wikia/Fandom zdecydowała o całkowitym usunięciu Nonsensopedii.
Czas na wyniesienie się stąd mamy do 21 kwietnia. Tego dnia strona nonsensopedia.wikia.com przestanie działać. Administracji nie zostało w takiej sytuacji zbyt wiele opcji. Doszliśmy do wniosku, że jedynym sensownym wyjściem jest przeniesienie się na nowy, niezależny hosting.

Ten artykuł znajdziesz na nowej Nonsensopedii tutaj.
Przenosimy się na nonsa.pl!

Po ponad trzynastu latach na serwerach Wikii, otrzymaliśmy niespodziewaną wiadomość – Wikia/Fandom zdecydowała o całkowitym usunięciu Nonsensopedii.
Czas na wyniesienie się stąd mamy do 21 kwietnia. Tego dnia strona nonsensopedia.wikia.com przestanie działać. Administracji nie zostało w takiej sytuacji zbyt wiele opcji. Doszliśmy do wniosku, że jedynym sensownym wyjściem jest przeniesienie się na nowy, niezależny hosting.
Ten artykuł znajdziesz na nowej Nonsensopedii tutaj.


Wielka Bryt(f)ania
Stolica Miasto którego nie ma. Ale jest Lądek Zdrój!
Ludność mieszanina każdego, oprócz Anglików z krwi i kości
Język urzędowy arabski, angielski i polski
Ustrój monarchia i demokracja
Religia głównie islam, protestantyzm
Waluta funt brytyjski
 
Silly walk

Typowy Anglik na spacerze

Nie można ufać ludziom, którzy gotują tak źle. W końcu po Finlandii Wielka Brytania to kraj z najgorszym jedzeniem. A jedyna rzecz, jaką Brytyjczycy przysłużyli się europejskiemu rolnictwu, to wściekłe krowy.

Prezydent Francji Jacques Chirac o Brytyjczykach

Wielka Brytania (Wielka Brytfanna, lub inaczej Anglia) – wbrew nazwie, nie jest wcale duża i nie ma tam brytanów. Mimo że mówi się o niej jako o państwie, składa się tylko z kawałków skały powtykanej w ocean. Siedemnaste województwo Polski.

Ludność edytuj

Przypuszcza się, że Anglicy są podobni do człowieka. Uważa się również, że jest ich więcej niż dwóch. Jednym z nich jest na pewno Stig, innych nie widuje się z powodu mgły. W ostatnich czasach dużo mówi się, że Anglicy zostali wyparci przez Polaków. Jest ich tam jednak tak dużo, że należy ich podzielić na dwie główne kategorie oraz 1 podgrupę:

  1. Emigrantów – to ci, którym dobrze w kraju osiedlenia, nie zamierzają wracać na ojczyste łono, żyją normalnie, pracując 8 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu. Nie znane są im zachowania typu: oszczędzanie na spuszczaniu wody w ubikacji co trzeci raz, mycie zębów pastą kolegi z 8 osobowej sypialni, czesanie się grzebieniem tegoż kolegi, żeby we własnym zęby się za szybko nie zużywały. Nie lubią herbaty z siódmego parzenia tej samej torebki, zresztą też pożyczonej od kolegi, nie mieszkają w beczce po śledziach, nie jedzą na kolacje konserw dla kotów.
  1. Gastarbeiterow, inaczej tułaczy-ciułaczy-ściskaczy – ci którzy robią wszystkie wymienione wyżej rzeczy oraz stosują wiele innych drastycznych technik oszczędnościowych (jak np. spanie kiedy się jest głodnym) w celu utuchlenia w sienniku jak największej ilości tzw. Funów, które następnie przytargają jakoś do kraju rodzinnego. Ogórki kiszone śnią im się po nocach, a kotlet schabowy z kartoflami to Nirwana. Czasem reprezentanci tej grupy osiedlają się jednak na stałe w gettach, gdzie zawiązują nawet związki małżeńskie z kobietami, które okazują się Polkami.
  1. Szkoci oraz Walijczycy, przy których nie należy mówić, że mieszkańcy Wlk. Brytanii to Anglicy, bo ci mogą… no dokończ sam/sama!

Historiaedytuj

Otóż gdy Wielki Master Wszechświata rozdawał ojczyzny narodom, Brytyjczycy wykazali się szatańską przebiegłością i poprosili o taki malutki kanalik pomiędzy nimi a żabojadami. Tylko to uratowało Brytanię od podbicia przez Małego Kaprala, Kleopatrę, Ojców Założycieli, Saladyna, Króla Lwa, Księcia Persji, Czerwonego Cara, Führera, Panią Jadzię, Świnkę Peppę czerwone autobusy. A nie, przepraszam, im i tak się udało.

Geografia edytuj

Anglicy mają tyle fantazji, aby ocean po wschodniej stronie Anglii nazywać kanałem, a po zachodniej stronie nie zauważać go. Jedyne, co my zauważamy w Anglii to gęsta mgła, a także angielska flegma, pomagająca utrzymać równowagę stąpającym po oślizłych skałach Anglikom.

Ustrój polityczny edytuj

W Anglii panuje monarchia. Każdy Anglik wkraczający w wiek emerytalny składa przysięgę wierności Królowej, a także ofiarowuje jej swój najlepszy kapelusz. Królowa angielska jest osobą szczupła i wysportowaną. Aby utrzymać taką formę musi nieprzerwanie trenować. Taki tryb życia nie zostawia jej czasu na rządzenie, dlatego też w 1660 roku królowa powołała do życia izbę lordów, która wyręczyła ją w tym.

Humor edytuj

Brytyjski humor

Przykład brytyjskiego humoru (patrz podpis na zielono)

Niestety tylko Anglicy uważają się za szczególnie dowcipnych. Mówi się o humorze angielskim, ale to tylko plotki – tak naprawdę należałoby mówić o angielskim smutku. Przykładem tego niech będzie najśmieszniejszy angielski dowcip (za: Monty Python): my dog smells very bad, he doesn't have a nose, co w wolnym tłumaczeniu brzmi mój pies strasznie śmierdzi, nie ma nosa.

Każdy kulturalny człowiek odbierze to jako wulgarne i krzywdzące, a nawet obraźliwe dla psów. Ale nie Anglik!

Sport narodowy edytuj

Anglicy twierdzą, że ich sportem narodowym jest futbol. Jednak z pewnych źródeł wiemy, że mówią tak tylko po to, aby wyglądać atrakcyjnie w oczach swoich squaw. Tak naprawdę ulubionym sportem Anglików jest krykiet – gra bez zasad, która daje Anglikom złudne poczucie, że wiedzą więcej niż ich sąsiedzi.

Dla podróżnych edytuj

MaleS

Jeśli któryś z czytelników powyższego artykułu zechce mimo wszystko wybrać się do Anglii, powinien wykazać zrozumienie dla lewostronnego ruchu na drogach w tym ciekawym kraju. Badacze są skłonni twierdzić, że ruch lewostronny wziął się z ciasnoty panującej w Anglii (toż to tylko kilka kamyków na bezkresnym oceanie) i z faktu, że większość skał budulcowych Anglii znajduje się z lewej strony. Zawsze.

Turystyka edytuj

Niestety, brak jakichkolwiek informacji o atrakcjach turystycznych - prawdopodobnie z powodu ich braku, bądź z powodu niewstępującej u ludzi (a występującej u Brytyjczyków) umiejętności chodzenia po skałach. Obywatele Wielkiej Brytanii lubią za to podróżować do innych krajów, najprawdopodobniej z powodu chęci pochodzenia po ziemi (skały są twarde). Brytyjskiego turystę poznaje się po stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Cechą szczególną jest oddawanie moczu w miejscu publicznym, picie herbaty o 17:00 oraz brudne z wymiocin buty (na skałach wymiociny się rozpryskują – pralki są w Wielkiej Brytanii nielegalne).

Galeria edytuj