Wilk

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Canis lupus portrait

Wilk cieszy się na Twój widok

Akrobata

Wilk akrobata

Powiem ci w słowach kilku,
Co myślę o tym wilku,
Gdyby nie był na obrazku,
Zaraz by cię wpierCenzura2 zjadł głuptasku.

Wierszyk o wilku

Swój chłopak Wilku, ze mną ludzi kilku

Wilk sam o sobie

Nie siedź na tym betonie, kurCenzura2a, bo wilka dostaniesz

Twoja stara o wilku

Wilk – leśne zwierzę, stereotypowo znane z zagryzania owiec, kopania wilczych dołów, sadzenia wilczych jagód oraz napastowania babć i Czerwonych kapturków. Niemal zawsze są mylone z wilkołakami, które są dokładnym przeciwieństwem wilków. Bardzo inteligentne i miłe stworzenia, w przeciwieństwie do ludzi.

W Polsce wilki gęsto okupują lasy, co nie podoba się rysiom, żbikom, tygrysom oraz lwom. Dlatego dawno temu Dzikie Koty zawiązały konspirację, która ma na celu wywołanie pogardy dla wilków w oczach ludzi. I tak zaczęły zagryzać owce, dachowce, świnie, kury, małe dzieci i babcie oraz niepokoić Czerwone Kapturki, zrzucając winę na bezbronne i Bogu ducha winne wilki.

Zwierzę jest bardzo sympatyczne i towarzyskie. Uwielbia zdjęcia, głaskanie i ganianie za patykiem (zwłaszcza, gdy patyk jest z mięsa). Poza tym prowadzi bardzo imprezowe życie, czego dowodem jest zbudowanie przez wilki wielkiego zamku – dyskoteki, zwanego Castle Wolfenstein.

Powszechnie panuje przekonanie że wilki wyją do księżyca – nie jest to prawdą, ponieważ wyją tylko wilkołaki i karetki pogotowia.

Spotkanie z wilkiem uznawane jest za niebezpieczne, co jest całkowitą nieprawdą. Pogryzienie lub nawet zabicie przez wilka jest wymysłem Czerwonego Kapturka, który przyszedł jednej nocy i wypalił pół hektara pola opium jednego z wilków. Oczywiście właścicielowi to się nie spodobało i pogonił naćpanego złodzieja, który biegnąc wpadł w dzikie róże i pokrzywy. Po odzyskaniu świadomości Czerwony Kapturek oskarżył wilka o napastowanie.

Istnieje również pewien rodzaj bardzo specyficznych Wilków. Mianowicie Wilki ubóstwiające Dodę, wkurzające ludzi oraz ludzie podający się za wilki by poprawić sobie samoocenę, mimo że są co najwyżej szczeniakami.

[edytuj] Zobacz też

Nasze strony
Przyjaciele