FANDOM


E, Basiura w telewizji!!!

Gimbus o Modeście Amaro

Wynoś się stąd i sprawdź, czym się różni medium rare od medium well done!

Modest Amaro na co dzień

Wojciech Modest Amaro z domu Basiura (ur. 12 lutego 1972 w Sosnowcu) – polski kucharz, restaurator, polsatowski celebryta. Dla przeciętnego Polaka znany bardziej jako gość, który pomimo odniesionych sukcesów ma kompleks na punkcie swojego nazwiska.

Ukończył technikum elektroniczne, jednak widząc upadek Unitry zmienił branżę. Pragnął uciec z Sosnowca do kraju zachodniego. Jako, że Polska jeszcze takim państwem nie była, przeprowadził się do Francji. Otworzył restaurację Atelier Amaro, będącą świątynią warszawskich milenialsów. W 2013 roku restaurację oznaczono gwiazdką Michelin. Jak się później okazało, tylko jedna osoba nie miała tego sukcesu w dupie. Tą osobą był prezes Solorz-Żak, który szukał nowych twarzy do swojej stacji telewizyjnej. Wkrótce Modest Amaro trafił do reality show Top Chef.

Wojciech Modest Amaro jest jedynym Polakiem, który nie serwuje dań. On stworzył momenty – moment i już twoja zielona papryka peruwiańska polana czekoladą z Kamerunu znika. A wraz z nim 50 zł. za danie.

Wojciech Modest Amaro nie ukrywa swojego przywiązania do religii. Z tego powodu w przerwach od rzucania mięsem w Hell's Kitchen. Piekielna Kuchnia zachęca Polaków do odmawiania różańca.