Z.F. Skurcz

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj
Pali jak smok

Typowy bohater filmu produkcji tejże grupki

Niby amatorzy, a śmieszą jak profesjonaliści

Anonim o „Skurczu”

Z.F. Skurcz (Zespół Filmowy „Skurcz”, dawniej Zespół Filmowy „Ultra”) – „amatorski” projekt kinematograficzny pochodzący zarazem z Ursynowa i z Bułgarii, specjalizujący się w wykradaniu mikrofilmów od bandziorów i późniejszej produkcji brazylijskich telenoweli o tej treści.

„Skurcz” charakteryzuje się również licznymi efektami specjalnymi takimi jak realistyczne wąsy i sceny postrzałów, gdzie krew obowiązkowo bryzga na całe ciało i ofiary, i osoby stojącą za postrzeleniem. Rzekomo udało im się odróżnić bliźniaka syjamskiego ambasadora od właściwego ambasadora, gdyż miał charakterystyczne znamię na szyi w postaci odwróconego okręgu.

Całość tych seansów podkreśla muzyka Zacieru (Zrzeszenie Artystów Cierpiących i Entuzjastycznie Rżnących).

[edytuj] Członkowie

  • Bartosz Walaszek – przyszły twórca Kapitana Bomby i Blok Ekipy;
  • Łukasz Walaszek – ma to samo nazwisko, a więc Bartosz masonicznie inicjował go do jego rodziny;
  • Krzysztof Radzimski – posługujący się mistycznym pseudonimem Dr Yry filmowiec;
  • Marcin Rudowski – jego nazwisko sugeruje o nim jedynie najgorsze – w Bułgarskim pościkku grał Porucznika i sklepikarza;
  • Grzegorz Paraska – grał w Bułgarskim pościkku Hulka Hogana z czarnymi włosami, vel Laszlo;
  • Piotr Paraska – brat bliźniak syjamski Grzegorza Paraski, nosił w roli dresa okulary jak mucha i sztuczne baki które nie pasowały do jego ogolonej pały. Jedna z jego ról ma charakterystyczne znamię na szyi w postaci odwróconego okręgu;
  • Krzysztof Żelazko – ma tak na nazwisko, bo ma taki płaski, okrągły ryj. Grał Żiwkowa w damskich okularach słonecznych w Bułgarskim pościkku.


Television To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny kinematografii. Jeśli nie używasz słowa „kamerować” – rozbuduj go.

Nasze strony
Przyjaciele