Zaborze

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Zaborze – wieś w województwie małopolskim, w powiecie oświęcimskim.

[edytuj] Ogólne

Niektórzy twierdzą, że to dzielnica miasta Oświęcimia, więc piszą nie Zaborze, tylko Oświęcim-Zaborze (a jeszcze częściej 32-600 Oświęcim-Zaborze, bo nie ma tam poczty, najbliższa jest w Oświęcimiu). Jeszcze inni myślą że Zaborze to nie Zaborze tylko Zabrze, bo kto o takiej wiosce małej słyszał. Co ciekawe, dzieli się na dwie części: Nowe Zaborze, które powstało na jeziorze wraz z gimnazjum, paroma sklepami i Plantpolem, Stare Zaborze zaś było na swoim miejscu od epoki kamienia łupanego.

[edytuj] Edukacyja

Na Zaborzu (albo w Zaborzu jak to wykształceni ludzie mówią) znajduje się przedszkole oraz gimnazjum (na jeziorze 2). Dziwne, że brakuje podstawówki, w końcu to tam człowiek uczy się najważniejszych w życiu rzeczy (np. ściągania ubrań). Dlatego też dzieciaki z Zaborza są zmuszane do chodzenia do podstawówki w Oświęcimiu, co sprawia, że autobusy szkolne pękają w szwach.

[edytuj] Alkohol

Zaborze jest świetnym miejscem dla koneserów alkoholu. Znajdują się tam dwa bary: Bartek (dawniej Dziupla) i Karczma Zaborzanka, jak i sklep monopolowy. W związku z tymi udogodnieniami na całym obszarze wsi o każdej porze można się natknąć na osoby pod wpływem alkoholu. W wyżej wymienionych lokalach co miesiąc odbywają się biesiady z pieczonym prosięciem i darmową beczką piwa.

Nasze strony
Przyjaciele