FANDOM


Zalewo

Panorama Zalewa

Targi w Zalewie? A jak to się robi?

Mieszkańcy Susza o rynku w Zalewie

Gdzie właściwie leży ten zalew?

Ogólnopolska wiedza o położeniu Zalewa

THC

Najpopularniejszy napis na zalewskich budynkach

Tanije modelj, nowyje fasony!

Dewiza Miasta zasłyszana na Rynku

Zalewo (znane również jako Zalew, Zalewie, Zalewowo, Zaprawo, Zachlaniewo) – teoria spiskowa położona rzekomo na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Najmniejsze pod względem liczby ludności miasto na świecie, powierzchnią porównywalne z Toronto. Dawna kolonia żydowska. Mazurska stolica Rycerzy Ortalionu i muzyki poważnej. Mekka handlarzy skarpet i lampek do rowerów. Tutaj wszyscy są tacy sami, a dzieci grające na gitarze są szykanowane w szkole DAPSTEP, KURWA!. Mimo absurdalnie niskiej liczby mieszkańców (wg niektórych źródeł 2000), dzieli się na 4 osiedla.

Osiedla

  • Centrum – jak sama nazwa wskazuje, położone w zachodniej części miasta. To tutaj rozgrywa się codzienna batalia pomiędzy moherami emerytami o to, kto pierwszy wlezie do autobusu. Osiedle piłkarzy, straganów z kartoflami i młodych matek. Znajduje się tam kościół, 3 bloki i fontanna.
  • 40-lecia – mało kto wie, że to nazwa nadana na cześć komuchów. Domki jednorodzinne, śmierdząca ubojnia drobiu, która śmierdzi tak bardzo, że wszyscy wiedzą jak do niej trafić oraz najdłużej otwarty sklep w mieście (do 22!).
  • Kościelne – domy jednorodzinne, 300 mieszkańców (w tym jeden listonosz) i mordownia, która zmienia właściciela średnio 8 razy w miesiącu.
  • Wileńskie (a.k.a. To jeszcze Zalewo?!) – 2 domy, bliźniaki. Położone na takim wypizdowiu odludziu, że wygląda jak sąsiednia wieś. Ogólnie, nic ciekawego.

Położenie

Według mitologii Zalewo leży między Pomorzem a Warmią, Mazurami, Powiślem, Ziemią Chełmińską, Żuławami i Podkarpaciem. Dokładniej mówiąc, między Malborkiem, Elblągiem, Morągiem, Iławą, Olsztynem, Toruniem i Krakowem. Rozkłada się nad ściekiem, 5 km od rynny z wodą. Przez miasto płynie nie dłuższa niż 50 metrów struga, przez biegłych zwana „rzeką”. Sami mieszkańcy nie potrafią dokładnie określić położenia Zalewa. Właściwie, cholera wie, gdzie ono leży.

Edukacja

Zalewo to jedyne miasto w Polszy, w którym najwyższą szkołą jest lokalna gimbaza. Gdy w 2008 roku ogłoszono pierwszy w historii miasta nabór do szkoły ponadgimnazjalnej (Zasadniczej Szkoły Zawodowej o profilu rzeźnik-wykrawacz), podanie złożyła jedna osoba, która ostatecznie zabrała z niej dokumenty. Miejscowe gimnazjum przygotowuje do nauki w zawodówce, ew. technikum.

Gospodarka

We wsi w mieście działa rynek, gdzie w każdy czwartek handlują Rumuni, którzy prowadzą jedyną w Zalewie działalność gospodarczą, której skarbówka nie może nic zarzucić. Jest Lewiatan, ABC, ABB, ASP, USG i „nocny” czynny do 21. Ponadto stolarnia, 3 masarnie, 9 piekarni, 19 kwiaciarni i 324 fryzjerów (mimo, iż 75% mieszkańców nie posiada owłosienia na głowie). Biedra w budowie, skok cywilizacyjny już wkrótce.

Turystyka

Każdego roku do miasta ściągają liczące ok. 7 osób tłumy turystów. Nikt nie chce się kąpać w miejscowym bagnie, znanym jako Jezioro Ewingi. Ponadto, bardzo przyjazne 70-latkom, ciche i peryferyjne miasto starsze od lokalnej stolicy. Największą atrakcją turystyczną i chlubą Zalewa jest położony w centrum przy głównej ulicy pomnik aluminiowej łyżki stołowej.