Zbawienie.com

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Skocz do: nawigacji, szukaj

Zbawienie.com – strona o charakterze rozrywkowym stworzona przez spiskowca HK – Wordwatchera.

[edytuj] Autor

[edytuj] Informacje

Imię i nazwisko: Henry Kubik
Widziany: od 1982 w Perth (zachodnia Australia), żyje na przedmieściach Redcliffe
Kod pocztowy: 6104
Nick: Wordwatcher
Płeć: Mężczyzna
Występuje w zespole Basic Desire jako kompozytor i producent. Jest na stanowisku dyrektora generalny. Zespół powstał w 1999. Współpracuje z Pauliną Caine.
Strona zespołu: http://www.basicdesire.net/
Inspiruje się Pink Floyd, Enya, Enigma, Sarah Brightman
Założył także wytwórnię Kubik Music Inc.

[edytuj] Biografia

Autor przez długi czas należał do sekty domokrążców. Podjął jednak samodzielną działalność jako forokrążca. Prócz swego nazwiska, używa 7 pseudonimów: Mr Bean, thewordwatcher, fakowski, Gosia, foxmail, Orion, fword, co sprawia że jest podejrzewany o rozdwojenie rozdwojenia rozdwojenia jaźni (2^3=8 – konspiracja liczby 2). Wordwatcher prowadził własne forum, ale ze względu na wielu spiskowców i konieczność ich banowania, musiał zaniechać tej działalności na rzecz doszukiwania się cenzury u innych.

[edytuj] Ważniejsze osiągnięcia

 • znajomość planów Szatana ze względu na nieokreślone z nim konszachty. Autor zna również plany Iluminatów, masonów, Żydów i cyklistów lepiej niż oni sami. Zna też działalność wszystkich tajnych organizacji, które są opisane w internecie;
 • odkrycie języka paleohebrajskiego, którym mówili Adam i Ewa;
 • dogłębna wiedza na temat struktury zboru w Dniach Ostatecznych. Składa się on z pojedynczych osób rozproszonych po całym świecie. Autor wizualizuje to w postaci czerwonych punktów na niebieskim kółku (według opisu: zielonym okręgu)[1]. Z poznania struktury wykluczone są osoby cierpiące na daltonizm;
 • wiedza, kto ma być zbawiony na pewno. Co do innych ludzi niż on sam, autor nie ma tej pewności;
 • zapędzanie dyskutantów forumowych w kozi róg;
 • biblijne uzasadnienie prawa Murphy'ego[2];
 • odkrycie tajemnicy skrywanej przez CIA i inne służby o tym, że Ziemia jest pusta w środku, a w jej wnętrzu żyją ludzie, o których syjonistyczno-masońskie media kłamią mówiąc, że umarli. Oni tam żyją i mają się dobrze.

[edytuj] Charakterystyka strony

Strona jest pisana w języku polskim. Choć autor mieszka w Australii, nie tworzy w języku angielskim, gdyż jego wiedza potrzebna jest tylko niedouczonym Polaczkom. Wbrew tytułowi, strona ma charakter rozrywkowy, nie religijny. Autor nie przyznaje się do żadnej religii. Autor propaguje też Nowy Porządek Świata, doszukując się go wszędzie, gdzie tylko można, bo i tak przed nim nie ujdziecie. Wordwatcher unika nie biblijnego nazewnictwa pewnych zjawisk czy wydarzeń jak np: Dekalog, nabożeństwo, kościół, czyściec, piekło czy inne. Stosuje wyłącznie „biblijne”: NWO, lucyferianizm i inne[3].

Dzięki wielu pseudonimom autora, strona ma wielu czytelników. Na stronie opisane są drogi autora do zbawienia:

 • czystość (seks przedmałżeński[4]);
 • miłość (nienawiść do całego świata jako dzieła Szatana[5]);
 • prawda (teoria geocentryczna[6]).

Niekiedy autor, po długich opisach własnych poglądów, stwierdza skromnie, że jemu też nie trzeba wierzyć (metoda perswazji stosowana również przez Osho).

[edytuj] Metoda badawcza

Wordwatcher przeprowadził dogłębne badania biblijne i dogłębne badania nad światem szatana. Oparł się nie tylko o źródła naukowe, ale nawet o magię i okultyzm, który uzupełnił własnymi spostrzeżeniami. Jednak zasadniczym źródłem informacji jest internet. Metoda badawcza jest prosta i polega na wrzucaniu[7]:

 • Rzucić hasło. Poszukać kilkanaście artykułów za i przeciw własnym poglądom. Po pewnym czasie wyłania się rzeczywisty obraz własnej słuszności.
 • Rzucić temat na największe grupy dyskusyjne. Zawsze istnieje szansa, że pominięto jakiś niezwykle istotny element poszukiwań czy link do artykułu, który całkowicie obala dogmat czy teorię głoszoną przez innych. Po kilku dniach rzucania się można posiąść niemal 100% obraz danego tematu i wrzucać innym.
 • Pomimo tego „niemal” niezwykle szybko okazuje się, kto mówi prawdę a kto głosi poglądy sprzeczne z moimi własnymi.

Przypisy


[edytuj] Linki zewnętrzne

Nasze strony
Przyjaciele