Zeus

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

(Różnice między wersjami)
Skocz do: nawigacji, szukaj
M (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to KorwBot. Autor wycofanej wersji to 178.235.100.14.)
M
 
Linia 4: Linia 4:
 
==Władza==
 
==Władza==
   
Gdy Zeus ukryty przez matkę podrósł, postanowił ostatecznie rozprawić się z [[ojciec|ojczulkiem]]. Matka Zeusa podała ojcowi Zeusa potajemnie środki na niestrawność. W ten sposób [[Kronos]], nie posiadając żadnego [[antidotum]] w zanadrzu i soków trawiennych, wypluł ciążące mu rodzeństwo Zeusa. Potem rozpętano wielką wojnę Zeusa z Kronosem. Do walki po stronie Kronosa stanęli [[cyklop]]i i [[hekatohejronowie|hekato... hektato... no hektato-coś no]]! Nikomu nie chciało się walczyć. Rodzeństwo wreszcie rozprawiło się z niepotrzebnym problemem i posiadło władzę. Później [[gra:Strona główna|grali]] w [[karty]]. Zwyciężył Zeus i jemu przypadła władza nad Bogami.
+
Gdy Zeus ukryty przez matkę podrósł, postanowił ostatecznie rozprawić się z [[ojciec|ojczulkiem]]. Matka Zeusa podała ojcowi Zeusa potajemnie środki na niestrawność. W ten sposób [[Kronos]], nie posiadając żadnego [[antidotum]] w zanadrzu i soków trawiennych, wypluł ciążące mu rodzeństwo Zeusa. Potem rozpętano wielką wojnę Zeusa z Kronosem. Do walki po stronie Kronosa stanęli [[cyklop]]i i [[hekatohejronowie|hekato... hektato... no hektato-coś no]]! Nikomu nie chciało się walczyć. Rodzeństwo wreszcie rozprawiło się z niepotrzebnym problemem i posiadło władzę. Później [[gra w karty|grali]] w [[karty]]. Zwyciężył Zeus i jemu przypadła władza nad Bogami.
   
 
Zeus był Bogiem ekscentrycznym. Często karał podwładnych za rzeczy tak głupie, że
 
Zeus był Bogiem ekscentrycznym. Często karał podwładnych za rzeczy tak głupie, że

Aktualna wersja na dzień 15:40, kwi 24, 2014

Zeus
Posąg Zeusa z białej czekolady

Zeus (lub Dzeus, lub jeszcze inaczej ZUS, a potocznie zwany Zeus z Giewontu) – główny bóg w greckiej mitologii. Przywódca Olimpu, patron piorunów i elektryczności. Czczony prawie wszędzie i przez wszystkich, szczególnie Greków, którzy nie mają już do kogo składać modłów.

[edytuj] Władza

Gdy Zeus ukryty przez matkę podrósł, postanowił ostatecznie rozprawić się z ojczulkiem. Matka Zeusa podała ojcowi Zeusa potajemnie środki na niestrawność. W ten sposób Kronos, nie posiadając żadnego antidotum w zanadrzu i soków trawiennych, wypluł ciążące mu rodzeństwo Zeusa. Potem rozpętano wielką wojnę Zeusa z Kronosem. Do walki po stronie Kronosa stanęli cyklopi i hekato... hektato... no hektato-coś no! Nikomu nie chciało się walczyć. Rodzeństwo wreszcie rozprawiło się z niepotrzebnym problemem i posiadło władzę. Później grali w karty. Zwyciężył Zeus i jemu przypadła władza nad Bogami.

Zeus był Bogiem ekscentrycznym. Często karał podwładnych za rzeczy tak głupie, że nawet Grecy (przed śmiercią) się dziwili. Miał często dziecięce grymasy, co było spowodowane wychowywaniem przez kozę. Czasami widywano go, jak jadł trawę. Nosił ubranie gdy o tym pamiętał, a skórę Almatei już dawno zgubił.

[edytuj] Kochanki (i młodzi chłopcy)

Zeus był wielkim amantem i casanovą. Kobiety były dla niego hobby. Nie raz dopuszczał się kazirodztwa. Sam wychwalał się, posiadając:

  • Herę (jego siostrę!), z którą miał m. in. Hefajstosa i Aresa;
  • Europę;
  • Azję;
  • Bośnię i Hercegowinę;
  • Demeter (też siostra, ale tylko raz), która dała mu Persefonę – mit o Demeter i Korze;
  • Temidę;
  • Latonę (tylko raz...);
  • Metis – zjadł ją, gdy mu się znudziło;
  • Alkmenę – mamuśkę Heraklesa;
  • Ganimedesa – w starożytnej Grecji homoseksualizm i pedofilia były na porządku dziennym.

[edytuj] Wygląd

Grecy wyobrażali sobie go, jako potężnego starca. Zwykle miał na sobie togę i pioruny u pasa. Naturalnie był to wymysł, bo Zeus był gruby i wyglądał jakby się nie wyspał. Często chodził nagi. Zmieniał się w zwierzęta (np. łabędzia). Widywano go czasem także jako byka niosącego nagą kobietę, a już taki był z niego świntuch. Niektórzy uważają, że kobietę ową zmienił w byka i sam jeździł na niej ale są to niepotwierdzone informacje.

Nasze strony