FANDOM


Zwierzyńscy

Zwierzyńscy

Czołówka programu

The best of DanielMagical

The best of DanielMagical

Streszczenie wszystkich odcinków show

Zwierzyńscy – najpopularniejsze w Polsce reality show transmitowane początkowo przez Twitch, później przez YouTube i rosyjski kanał internetowy Vikop.ru. Program przedstawia życie rodziny Zwierzyńskich – przeciętnych mieszkańców toruńskiego Podgórza. Uczestnicy programu muszą mierzyć się z różnymi zadaniami, takimi jak: przygotowywanie kociołka Menelixa, walki MMA, walka z postkomuną (która mieszka ścianę obok), odwiedzanie posterunku policji na ulicy Poznańskiej oraz robienie dymów. W nagrodę za dobrze wykonane zadanie uczestnicy dostają pieniądze, które pozwalają im na kontynuowanie udziału w show i zakup artykułów pierwszej potrzeby.

Bohaterowie edytuj

Urzędnicza Toruń

Miejsce akcji programu

Napalm

Przeciętna myśl Jacy

 • Daniel „DanielMagical” Zwierzyński – główny uczestnik programu, zawodowy bokser. Ukończył technikum informatyczne, dzięki czemu może z powodzeniem grać w Tibię i tworzyć konta bankowe na pieniądze od frajerów widzów. Przed streamowaniem pracował w call center. Swego czasu chciał zrobić remont pokoju. Zamiast tego zrobił remont polskiego YouTube'a, pozbywając się kilku youtuberów.
 • Małgorzata „Goha” Zwierzyńska (nazywana także Menelicą) – potrafi za 100 złotych wyzerować piwo za jednym zamachem. Ma tyle lat, ile usunięto jej zębów. Kocha Jacę jak mąż swoją żonę, która znowu dodała za dużo soli do zupy. Wróżka-zębuszka obiecała, że za ostatni wyrwany ząb dostanie płytę Zenka Martyniuka z autografem. Uspokaja się słuchając Barki o 21:37. Podobnie jak Ferdynand Kiepski uważa, że piwo to nie alkohol. Wierna religii powstrzymuje się od jakiekolwiek pracy w każdy dzień tygodnia w niedzielę i święta. Nie ma nic przeciwko homoseksualistom, ale uważa, że gdyby Daniel był gejem, to obcięłaby mu penisa. Uważa, że Prawo i Sprawiedliwość jest najlepszą partią polityczną. Kłoci się z syntezatorem mowy IVONA. Gdy była w ciąży piła alkohol[1].
  • Gohabaal – alter ego Gohy. Objawia się głównie przy odbieraniu jej alkoholu, dramach z Jacą oraz darciu mordy po dwudziestej drugiej. Gohabaal automatycznie wyłącza się po puszczeniu składanki Zenka Martyniuka.
 • Jacek „Jaca” Marcinkowski (nazywany także Jaca Praca) – najbardziej uzdolniony technicznie, partner Gohy. W zależności od humoru mówi, że pochodzi z Rosji, Ukrainy lub Białorusi. Przez fanów niesłusznie nazywany Cyganem. Wielbiciel amatorskiego porno. Uczestniczył w wojnie wietnamskiej (w wyniku której cierpi na traumę powojenną). Uspokaja się w rytm przebojów Modern Talking. Zarabia 8 zł za godzinę na budowach oraz 7 tys. za godzinę na występach w YouTube.
 • Jakub „Guzik” Szymański – dawniej jeden z najaktywniejszych uczestników show i przyjaciel domu, dziś z pozycji gościa specjalnego. Rozwozi wędliny i sra do kuwety, czyli z zawodu jest kierowcą ciężarówki. Chciał pogodzić się z Isamu oraz Rafonixem, za co został nominowany do opuszczenia mieszkania.
 • Sonia – pies, najinteligentniejsza osoba z Urzędniczej. Przyjazna, miła i ładna (w przeciwieństwie do pozostałych bohaterów). 14 kwietnia 2017 roku została porwana. Często nie szczeka, gdyż traci głos na widok głupoty mieszkańców Urzędniczej.
 • Łukasz „ŁukaszMagical” Malankowski – młodszy brat Daniela, wraz z Sonią podnosi średni iloraz inteligencji uczestników programu. Nie zdał do trzeciej klasy gimnazjum. Jest niezwykle wyrazistym bohaterem programu. Do tego stopnia, że jego matka zapomniała, jak się nazywa.
 • Seba – kumpel Daniela, który zaczął się z nim przyjaźnić dopiero na oczach widzów. Jak wpadł na piwko to został tydzień i został prawie adoptowany przez Gosię. W jego krwi płynie alkohol, zaś pizza wyżarła resztki mięśni. Ma kuratora.
 • „Nochal”była partnerka partnerka była partnerka partnerka była partnerka partnerka Daniela, z wyglądu przypomina pomalowaną na rudo samicę nosacza sundajskiego. Dzięki niej Zwierzyńscy zaczęli przypominać argentyńską telenowelę.
 • Marian Zwierzyński – ojciec Daniela, mieszka w lesie (tzw. Czerniewicach).
 • Sąsiad N – sąsiad Zwierzyńskich, największy wróg Daniela. Prawdopodobnie były SB-ek.
 • Ryszard Cebula – dziennikarz TVN, gość specjalny, który przybliżył widzom Uwagi reality show.

Zadania edytuj

 • Kociołek menelixa – stałe zadanie, w którym muszą wziąć udział wszystkie osoby. Lider rodziny bierze duży garnek i nalewa do niego wszystko, co ma w sobie alkohol. Dla smaku można dodać energetyka i soki owocowe.
 • Nocne spanie – gracze próbują zasnąć, słuchając wyzwisk.

Wykop edytuj

Największym fanem programu są użytkownicy pewnego rosyjskiego portalu informacyjnego. Zwierzyńscy stali się tak popularni, że swoją popularnością przyćmili takich wykopowych celebrytów jak Janusz Korwin-Mikke czy Lech Wałęsa. Użytkownicy portalu wielokrotnie wysyłali Danielowi prezenty (głównie były to trufle). Sam właściciel serwisu (Michaił Białkow) wysłał na Urzędniczą rybę po szwedzku (surströmming).

Wykopowicze często angażowali się w akcje streamerów. Po tym jak Adrian „Medusa” Salamon rzucił butelką w okno mieszkania na Urzędniczej wykopowicze zorganizowali się i zaorali kanał Medusy. Podobny los spotkał Rafonixa.

Kalendarium edytuj

2017 edytuj

 • marzec-kwiecień – remont pokoju Łukasza. Z czasem odświeżanie pokoju stało się największym hitem polskiego YouTube'a.
 • 1/2 kwietnia – wielka wojna toruńska (także wielka wojna streamerów) – konflikt zbrojny, w którym wielki wróg Daniela, Ozek, zaatakował mieszkanie na Urzędniczej. Dzięki tej akcji Zwierzyńskich poznał Wykop, który zaczął emitować najlepsze akcje z reality show.
 • 14 kwietnia – porwanie Sonii. Za porwaniem miał stać Mikołaj B. Suka okazała się mądrzejsza od porywacza, gdyż po kilku minutach dała nogę i wróciła do mieszkania.
 • 28 maja – Daniel z Łukaszem przeprowadzili atak na siedzibę Urzędu Bezpieczeństwa (tj. mieszkania sąsiada N.). Za walkę z postkomuną Daniel został zamknięty na 48 godzin.
 • majMichał Białek zdecydował się na ukrycie wszystkich wpisów poświęconych Magicalowi. Na Wykopie wybuchły protesty.
 • 3 sierpnia – Daniel zorganizował zbiórkę pieniędzy dla chorego na SMA. W ramach wyzwania podjął się wypicia słodzonych napojów.
 • 13 sierpnia – Daniel usiłować spotkać się z kilkoma duchami (wśród których miał znaleźć się Zbigniew Wódecki, Magik i Lech Kaczyński).
 • 19 października – Daniel kazał Wykopowi spCenzura2ć. Wykopki jak zwykle nie zawiodły, nadal oglądając i wspierając finansowo patologiczną rodzinę, która nimi gardzi.

2018 edytuj

 • 10 marca – Daniel po raz drugi usiłować spotkać z duchami, które nastraszyłyby całe lewobrzeże. Daniel, BMW i Baobab usiłowali przywołać duchy babci Stasi, Andrzeja Leppera, Lecha Kaczyńskiego (ponownie), Demona Zozo (kimkolwiek on jest), Bohdana Smolenia (który ponownie przywołałby łachudrę, która wprowadziła sprzedaż alkoholu po trzynastej). Żaden duch nie pojawił się, ale i tak doszło do cudu, bo Gocha po raz pierwszy w 2018 roku coś ugotowała[2].

Ciekawostki edytuj

Przypisy

 1. Co widać…
 2. Niektórzy twierdzą, że gotował duch pani Stasi